O imprezie

Wszystko zaczęło się w roku 2008, jakoś w porze wakacyjnej. Grupka ludzi obracająca się już od dłuższego czasu w klimatach muzyki rodem z Jamajki postanowiła spotkać się w Kożuchowie (miasteczko w województwie lubuskim), aby 15 sierpnia zagrać i poprowadzić imprezę właśnie pod nazwą Reggae Party Nie-Na-Żarty. Wydarzenie to miało miejsce w Pubie CEGIELNIA, a wspomniana na początku “grupka ludzi” to Full Spontan Positive Sound (z Bolesławca) oraz Zjednoczona Fala Dźwięku (z Nowej Soli), aktualnie te dwa składy połączyły swoje siły, aby działać pod szyldem Method Massiv. Nad całością spraw organizacyjnych od samego początku czuwał NoHands.

Minęły 3 miesiące i tym razem podobna akcja miała miejsce w Zielonej Górze. Wspólnym wyznacznikiem stał się ponownie NoHands, który ze swoim solowym projektem i zespołem Odkrywcy Nieodkrytych Lądów wystąpili 12 grudnia 2008 w Pubie SLAMS. Całość znów odbyła się pod szyldem Reggae Party Nie-Na-Żarty. Dzięki temu koncertowi idea takich wydarzeń została rozszerzona na cykliczną, zielonogórską formę oraz na imprezę “wyjazdową”, na której w głównej mierze usłyszeć można NoHands i O.N.L.

Los chciał, że Reggae Party Nie-Na-Żarty zadomowiło się w Zielonej Górze, dokładniej w pubie SLAMS (ul. Podgórna 45), to właśnie tam, raz w miesiącu odbywają się imprezy z tego cyklu. Zapraszane są składy i formacje nie tylko z najbliższej okolicy, ale i z poza województwa lubuskiego, a wszystko to, aby pokazać różnorodność i bogactwo artystów działających na wspólnej, jamajskiej płaszczyźnie.